Aktualności

Bezpieczny Przejazd. Zatrzymaj się i Żyj

Data publikacji 24.05.2018

Nowosolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei organizują spotkania prewencyjne w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny przejazd”. To współpraca, która trwa już kilkanaście lat.

O bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych mówi kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd. Zatrzymaj się i Żyj”. Trwa ona nieprzerwanie od kilkunastu lat. Jej celem jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach oraz kształtowanie zachowań i utrwalanie właściwych postaw. Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, ponieważ charakteryzują się one bardzo tragicznymi skutkami. Poprzednie edycje kampanii spotkały się z dużym uznaniem i z pewnością wpłynęły pozytywnie na zachowania zarówno kierowców jak i pieszych korzystających z przejazdów.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei rozmawiają z dziećmi na temat zasad bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych. Wręczają również dzieciom książeczki przypominające o właściwych i zgodnych z przepisami zachowaniach. W czasie spotkań dzieci z ciekawością słuchają zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, a w szczególności w rejonach przejazdów kolejowych i obiecują, że będą przypominać o tych zasadach rodzicom.

 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony