Policjanci z pododdziałów prewencji skuteczni w walce z przestępczością narkotykową - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Policjanci z pododdziałów prewencji skuteczni w walce z przestępczością narkotykową

Data publikacji 10.05.2018

W czwartek (9 maja) policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim dzięki skutecznej wymianie informacji z funkcjonariuszami operacyjnymi zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających przy sobie narkotyki. Skuteczne działanie policjantów pozwoliło zaniechać dalszemu rozwojowi przestępczego procederu.

Niezwykle ważną częścią policyjnej pracy jest walka z przestępczością narkotykową. Szczególnie jeśli jest ona związana z osobami nieletnimi, którym udostępnione środki odurzające mogą wyrządzić poważny uszczerbek na zdrowiu, a nawet doprowadzić do ich śmierci. Podczas codziennej służby policjanci z ogniw zajmujących się walką z przestępczością narkotykową prowadzą wiele dużych spraw związanych z tą odmianą przestępstw. Jednak, aby było to możliwe niezbędne jest także zaangażowanie funkcjonariuszy z innych wydziałów, którzy zatrzymując osoby posiadające nawet niewielką ilość narkotyków, przyczyniają się do późniejszego rozwiązania spraw związanych z handlem i produkcją środków odurzających.

Swój wkład w zwalczanie przestępczości narkotykowej wnieśli policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy w środę (9 maja) zatrzymali dwie osoby posiadające marihuanę. Dzięki skuteczniej wymianie informacji z funkcjonariuszami operacyjnymi, mundurowi dotarli do mężczyzn w wieku 21 i 26 lat, którzy przebywali przy jednym z gorzowskich hoteli. Policjanci z SPPP od razu wyczuli od nich charakterystyczną woń, co tylko potwierdziło wcześniejsze ustalenia. Podczas przeprowadzania z mężczyznami czynności policjanci ujawnili przy nich susz roślinny. Tester potwierdził, że jest to marihuana, w związku z czym policjanci zatrzymali 21 i 26-latka. Za posiadanie środków odurzających może im grozić teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.