Aktualności

Policyjni rowerzyści na medal

Data publikacji 30.04.2018

Lubuscy policjanci - sierż. szt. Tomasz Kołogryw i sierż. Filip Pendrak – zdobyli trzecie miejsce na Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych. W jednej z kategorii – wyścigu – byli bezkonkurencyjni, zostawiając rywali daleko w tyle. Wysoka forma sportowa naszych mundurowych to efekt wielu godzin treningów, ale przede wszystkim z wielkiej pasji i zaangażowania w kolarstwo, w którym odnoszą liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

Na co dzień zapewniają bezpieczeństwo Lubuszan, ale po służbie kręcą... kilometry. A właściwie setki, a nawet tysiące kilometrów rocznie, pokonywanych w błocie, piachu czy na kamienistym szlaku. Policyjni sportowcy – sierż. sztab. Tomasz Kołogryw (KPP w Żaganiu) i sierż. Filip Pendrak (KPP w Międzyrzeczu) od wielu lat każdą wolną chwilę poświęcają kolarstwu. Godziny treningów, licznej wyjazdy na zgrupowania, zawody kolarskie, ale przede wszystkim pasja i zaangażowanie, które wkładają w uprawianie tej dyscypliny sportu, przekładają się na sukcesy, które odnoszą w kolarstwie szosowym i przełajowym na arenach ogólnopolskich. Tomasz,to m.in. Mistrz Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie Szosowym w Nowym Belęcinie oraz zwycięzca wyścigu MTB dookoła jeziora Miedwie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. Filip w ostatnim czasie może się poszczycić zdobyciem srebrnego medalu Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym, które rozgrywane były w Sławnie.

Ich wysoka forma sportowa, doświadczenie służbowe spowodowało, że to właśnie oni reprezentowali lubuski garnizon na Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych, które rozgrywane w ubiegłym tygodniu w Łomży. Policyjne zmagania objęte były patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosława Zielińskiego, a także Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka. Przez dwa dni, najlepsi policyjni rowerzyści rywalizowali w czterech konkurencjach: test wiedzy policyjnej, udzielanie pomocy przedmedycznej, wyścig patroli rowerowych, rowerowa sztafeta biathlonowa. I właśnie wysoka forma sportowa przełożyła się na świetny wynik lubuskich policjantów w wyścigu patroli rowerowych, w którym nasi kolarze nie dali najmniejszych szans rywalom i pewnie zwyciężyli. Dzięki temu zwycięstwu i bardzo dobrym wynikom w pozostałych konkurencjach Tomasz i Filip zajęli drużynowo III miejsce, ustępując tylko policjantom z Białegostoku i Lublina.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

foto: KWP w Białymstoku

 

Powrót na górę strony