Aktualności

Zwalczamy przestępczość gospodarczą – blisko tysiąc podrobionych wkładów maszynek do golenia nie trafi na rynek

Data publikacji 28.03.2018

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą gubińskiego komisariatu zabezpieczyli przeszło 950 sztuk różnego rodzaju podrobionych wkładów do maszynek do golenia. 40-letni mężczyzna, który oferował wkłady sprzedaż na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych, odpowie przed sądem. Zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do gubińskiego komisariatu zgłosił się przedstawiciel jednej z firm produkujących maszynki do golenia informując, iż na internetowym portalu ogłoszeniowym wystawiane są do sprzedaży podrobione wkłady do maszynek. Jak wynikało ze zgłoszenia, możliwość kupna podrobionych towarów była możliwa u dwóch sprzedawców. Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którzy dotarli do internetowych sprzedawców. Jak się okazało, był to jeden i ten sam mężczyzna. W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli maszynki do golenia oraz różnego rodzaju wkłady do maszynek. Ocena zabezpieczonych rzeczy przez przedstawiciela firmy co do ich autentyczności wykazała, iż część towaru jest produktem oryginalnym, natomiast przeszło 950 różnego rodzaju wkładów do maszynek to towar podrobiony, bezprawnie oznaczony znakami firmowymi.

40-letni mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu wkładów wymiennych maszynek do golenia oznaczonych podrobionym znakiem towarowym. Zgodnie z art. 305 ust.1 Ustawy prawo własności przemysłowej grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Powrót na górę strony