„SpoKREWnieni służbą” - wspólnie dla dobra innych - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

„SpoKREWnieni służbą” - wspólnie dla dobra innych

Data publikacji 26.03.2018

Krew to dar życia. Pamiętają o tym mundurowi, którzy 23 marca stawili się na placu Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, by móc oddać krew potrzebującym. Dzisiejsza zbiórka krwi, zorganizowana w ramach akcji „spoKREWnieni służbą ” to hołd oddany Żołnierzom Wyklętym, a także okazja do zwrócenia uwagi na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dzięki dawcom, przez trzy godziny zebrano 9 litrów krwi.

W piątek (23 marca) policjanci, strażnicy graniczni, a także pracownicy cywilni tych jednostek wspólnie włączyli się w ogólnopolską akcję „spokrewnieni służbą ” oddając krew potrzebującym. Akcja pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, to hołd oddany Żołnierzom Wyklętym, a także okazja do zwrócenia uwagi na potrzeby Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W ciągu trzech godzin do Mobilnego Punktu Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, który stanął na placu apelowym Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrz., zgłosiły się 24 osoby, jednak z różnych względów, krew oddało 20 dawców. Łącznie w tym dniu zebrano 9 litrów krwi pełnej, która trafiła do banku krwi.

Pamiętajmy, że najwyższą wartością człowieka jest życie, które często doceniane jest dopiero w chwili tragedii. Dlatego jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, przyłącz się i zostań dawcą krwi. Każda jej kropla jest bezcenna.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.13 MB)