Oddali cząstkę siebie innym. Strzeleccy policjanci „spoKREWnieni służbą” - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Oddali cząstkę siebie innym. Strzeleccy policjanci „spoKREWnieni służbą”

Data publikacji 22.03.2018

Strzeleccy policjanci włączyli się do ogólnokrajowej kampanii pn. „SpoKREWnieni służbą”, oddając w ten sposób hołd żołnierzom wyklętym. Oprócz wymiaru symbolicznego, dzięki mundurowym zebrano kilkanaście litrów krwi, która będzie służyć osobom, które jej najbardziej potrzebują. Zbiórka krwi cieszyła się bardzo dużym powodzeniem dzięki Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa w Zielonej Górze, które udostępniło mobilny punkt poboru krwi.

Jak ważna i potrzebna jest krew nie trzeba nikogo przekonywać. W chwilach zagrożenia zdrowia życia, to właśnie dzięki niej udaje się ratować ludzkie życie. Aby nigdy nie zabrakło tego życiodajnego płynu potrzebne są jednak regularne zbiórki. Policjanci niejednokrotnie udowadniali, że również w tym zakresie służą chętnie pomocą i dzielą się tym co mają najcenniejszego – krwią. Tym razem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich włączyli się wspólnie ze strażakami w ogólnopolską kampanie pn. „SpoKREWnieni służbą”. Jej celem jest właśnie zbiórka krwi, ale równie ważnym przesłaniem jest przypomnienie o wcześniejszych bohaterach – Żołnierzach Wyklętych.

W czwartek (22 marca) przed strzelecką komendą stanął nietypowy, czerwony autobus. Mobilny punkt poboru krwi, bo o nim mowa, został udostępniony dzięki Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa w Zielonej Górze. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut popularny krwiobus odwiedziło wielu policjantów, ale nie tylko. Do zbiórki przyłączyli się strażacy, ale również co bardzo cieszy, mieszkańcy. Dzięki temu niemal 40 osób w zaledwie trzy godziny oddało około 20 litrów krwi.

 

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Gorzowie Wlkp.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.71 MB)