Aktualności

Mieszkaniec Gubina pomógł policjantce w zatrzymaniu złodzieja

Data publikacji 19.03.2018

Godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec Gubina, który w sobotę wspólnie z sierż. Martą Bronicką-Żurek zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Mężczyzna za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym. To już kolejna osoba, zatrzymana przez policjantkę po służbie.

Do zdarzenia doszło w sobotę (17 marca) w Gubinie. Sierż. Marta Bronicka-Żurek w czasie wolnym od służby, będąc na jednym z parkingów sklepowych, w pewnym momencie zauważyła mężczyznę wychodzącego ze sklepu drzwiami wejściowymi. Jego nienaturalne zachowanie i wystająca ze spodni butelka, utwierdziły ją iż ma do czynienia ze złodziejem. Niestety odległość między nimi była zbyt duża, co uniemożliwiało jej natychmiastową reakcję i zatrzymanie mężczyzny. Policjantka nie mogła jednak pozwolić, by sprawca oddalił się ze skradzionym towarem i obserwując w jakim kierunku idzie, pojechała za nim. Gdy ten zauważył, że kobieta zatrzymuje się obok niego i wysiada z auta, zaczął uciekać, gubiąc telefon komórkowy. Sierż. Bronicka-Żurek zdała sobie wówczas sprawę, że dogonienie mężczyzny będzie trudne. Na szczęście z pomocą przyszedł przypadkowy kierowca, który widząc całą sytuację, zatrzymał się obok funkcjonariuszki proponując pojechanie za uciekającym mężczyzną. Policjantka mając dobre rozpoznanie terenu, pokierowała mieszkańcem Gubina w miejsce, z którego w pewnym momencie wyszedł poszukiwany przez nich złodziej. Z uwagi, iż na widok policjantki mężczyzna ponownie mógł uciekać, naprzeciw wyszedł mu kierowca auta, który ujął nic nie podejrzewającego złodzieja. Jak się okazało sprawca w spodniach chował skradzioną ze sklepu butelkę alkoholu. Wezwani na miejsce policjanci, ukarali mężczyznę mandatem karnym, natomiast towar powrócił do sklepu. Postawa, którą wykazał się mieszkaniec Gubina zasługuje na duże uznanie i pochwałę. Jak mówi sama policjanta, gdyby nie pomoc kierowcy, zatrzymanie mężczyzny byłoby bardzo trudne. Dziękujemy, że na terenie naszego powiatu są obywatele, którzy reagują na łamanie prawa i pomagają w zatrzymaniu sprawców. Każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest ważne, ale przede wszystkim buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i przestrzeni publicznej.

To kolejna sytuacja, w której sierż. Marta Bronicka-Żurek będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymuje sprawcę kradzieży http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/serwis-informacyjny/aktualnosci/24567,Chcial-ukrasc-alkohol-ale-zauwazyla-to-policjantka-po-sluzbie.html

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony