Dają cząstkę siebie innym - żagańscy policjanci „spoKREWnieni” służbą - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Dają cząstkę siebie innym - żagańscy policjanci „spoKREWnieni” służbą

Data publikacji 19.03.2018

Policjanci z Żagania po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji pn „spoKREWnieni” służbą, która zorganizowana została w hołdzie Żołnierzom Wyklętym i oddali honorowo krew. Mundurowi podzielili się tym co najcenniejsze – krwią, która ratuje ludzkie życie.

Ogólnopolska akcja została zainaugurowana 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Ogólnopolska zbiórka krwi „spoKREWnieni służbą” odbywa się na terenie całej Polski. Krew można oddawać podczas akcji w każdym województwie przez cały marzec.

Do ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni” służbą włączyli się również policjanci z powiatu żagańskiego. Policjanci oddawali krew w Oddziale Terenowym w Żaganiu w dniach 12-16 marca. Jak co roku do akcji włączył się asp. sztab. Andrzej Stróżyk z Komisariatu Policji w Iłowej. Andrzej Stóżyk od prawie 30 lat systematycznie oddaje krew, by móc ratować życie innych osób i przez te wszystkie lata oddał już ponad 25 litrów krwi. Policjant za swoje poświęcenie otrzymał odznaczenia nadane przez Polski Czerwony Krzyż. Ostatnie odznaczenie, które otrzymał w 2016 r. to Złota Odznaka „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”.

 

Źródło: sierż. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu