Aktualności

Policjanci oddają krew w szczytnym celu i włączają się do akcji „spoKREWnieni służbą”

Data publikacji 06.03.2018

Krew to najcenniejszy dar jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Wiedzą o tym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, którzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą” .

We wtorek (6 marca) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach oddają krew w szczytnym celu. Zbiórka tego cennego leku, którego nie da się wyprodukować trwa od wczesnych godzin porannych na ul. Skarbowej 2, gdzie mieści się Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Mundurowi kierując się odruchem serca dzielą się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Przyłączają się jednocześnie do akcji „spoKREWnieni służbą”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie zorganizowane zostało w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, ale także, aby zwrócić uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Nad akcją patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ma ona na celu zachęcenie funkcjonariuszy Policji do organizowania wspólnych zbiórek krwi i potrwa do 31 marca 2018 roku.

Zachęcamy do włączenia się do tej akcji. Każdy może zgłosić się w punkcie krwiodawstwa w swoim mieście i podzielić się tym bezcennym darem, który ratuje ludzkie życie.


 

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach