Lubuscy policjanci spoKREWnieni służbą - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Lubuscy policjanci spoKREWnieni służbą

Data publikacji 01.03.2018

W czwartek (1 marca) w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych słowo „pomoc” dla sulęcińskich policjantów przybrało nieco inny charakter niż podczas codziennej służby. Kierując się pamięcią o bohaterach antykomunistycznego podziemia, oddając im hołd ale również mając na uwadze potrzebę niesienia pomocy funkcjonariusze oddali krew. Pierwsi to policjanci z Sulęcina.

Zbiórka krwi odbywa się w godzinach od 8.00 do 13.00 w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sulęcinie mieszczącym się przy ul. Dudka 15. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony mundurowych, ale również mieszkańców powiatu sulęcińskiego. Każdemu oczekującemu na swoją kolej oddania krwi przyświeca jeden cel – pomoc, która bardzo często w tym przypadku ratuje ludzkie życie i zdrowie. Do godziny 12.00 do punktu poboru krwi zgłosiło się 7 osób. Łącznie od 7 dawców zebrano ponad 3 litry krwi.

Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wpisuje się w narodowe obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Główne cele przedsięwzięcia to upamiętnienie i oddanie hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia, ale także zwrócenie uwagi na potrzebę oddawani krwi, która może uratować komuś życie. Pamiętajmy, że potrzeba niesienia pomocy poprzez oddawanie krwi jest ważna cały rok, nie tylko podczas zorganizowanych akcji czy zbiórek. Jeżeli z jakiekolwiek powodu nie możemy jej oddać w danym momencie, zróbmy to w innym terminie. Dobro i niesienie pomocy liczy się zawsze, bez względu na czas i miejsce.

 

Źródło: st. post. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie