Zimowy wypoczynek tylko w bezpiecznym wydaniu - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

Zimowy wypoczynek tylko w bezpiecznym wydaniu

Data publikacji 15.02.2018

Gorzowscy policjanci kontrolują miejsca wypoczynku młodych mieszkańców miasta. Zorganizowane półkolonie odwiedzają wraz z pracownikami sanepidu. Rozmawiają przy tym z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw.

W Lubuskiem trwają zimowe ferie. Dla policjantów to czas pracy związanej przede wszystkim z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze prewencji codziennie odwiedzają zorganizowane miejsca wypoczynku. Policjanci współpracują przy tym z innymi instytucjami. Ostatnie kontrole przeprowadzili razem z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. Dotychczas podczas ferii gorzowscy funkcjonariusze odwiedzili kilkanaście zorganizowanych półkolonii i nie odnotowali żadnych uwag.

Spotkanie było okazją do omówienia z dziećmi kwestii bezpiecznego wypoczynku. Zaskoczenia nie było, młodzi gorzowianie znali odpowiedź na pytania policjantek. Te dotyczyły powrotu do domu, zachowania się wobec nieznanej osoby czy bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji, mając przy tym swoje pytania i spostrzeżenia.

Funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. mł. asp. Agata Kądziołka-Świderska oraz st. sierż. Agata Mikołajczyk na koniec spotkania rozdały dzieciom elementy odblaskowe. Najmłodsi nie mieli problemu ze wskazaniem ich funkcji. Wiedzieli, że zwiększą ich widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

Kontrole gorzowskich policjantów będą kontynuowane aż do zakończenia zimowych ferii.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.