Aktualności

Zachowajmy ostrożność za kierownicą. Najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii

Data publikacji 06.02.2018

Wystarczy mały błąd, chwila nieuwagi lub roztargnienia, aby jazda samochodem zakończyła się tragedią. Trudne, zimowe warunki również nie poprawiają bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że rozsądek, pełna koncentracja i przestrzeganie przepisów, to składowe które znacząco wpływają na poziom bezpieczeństwa na drodze. Przestrogą dla wszystkich niech będzie sytuacja z poniedziałku, kiedy na drodze krajowej nr 22 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W jego wyniku, śmierć poniosła młoda kobieta.

Suchy asfalt, na horyzoncie prosta i równa jak dywan droga, piękna słoneczna pogoda, to wydawać się może idealne warunki do podróżowania samochodem. Idealne, ale przede wszystkim bezpieczne. Niestety i takie warunki nie gwarantują bezpieczeństwa i nie zwalniają nas z zachowania uwagi i koncentracji. Takie warunki panowały w poniedziałek 5 lutego br., a jednak życie straciła 21-letnia kierująca. Jej auto wypadło z drogi i uderzyło bokiem w drzewo. Uderzenie było bardzo silne, a poszkodowana kobieta doznała poważnych obrażeń. Pomimo błyskawicznej reakcji służb, w tym interwencją śmigłowca medycznego, kobieta zmarła kilka godzin po wypadku. Droga K-22 pomiędzy miejscowościami Strzelce Krajeńskie - Dobiegniew była przez kilka godzin nie przejezdna z uwagi na akcję ratunkową i dalsze czynności wykonywane przez policjantów. Z uwagi na utrudnienia wyznaczono objazdy. Dokładne okoliczności, przebieg oraz dlaczego doszło do tej tragedii wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Pamiętajmy o ważnych i bezcennych zasadach, które należy bezwzględnie stosować wsiadając za kierownicę. Przede wszystkim jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami, to element który sprawia, że nasza podróż jest bezpieczna. Tej kwestii bacznie przyglądają się policjanci i kiedy jest to niezbędne reagują. Niebagatelną rolę odgrywają rozsądek i pokora na drodze. Pamiętajmy, że chwila nie uwagi, roztargnienia, czy przecenienie swoich umiejętności w ułamku sekundy może doprowadzić do tragedii. A nasza droga do pracy, szkoły, czy na zakupy może być ostatnią.

 

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

 

Powrót na górę strony