Aktualności

Dzielnicowy bliżej nas - realizujemy programy MSWiA

Data publikacji 31.01.2018

Dzielnicowi z powiatu słubickiego realizując założenia programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas” odwiedzili szkoły podstawowe, gdzie na ręce dyrekcji przekazali plakaty z informacją o tym, kto jest dzielnicowym i w jaki sposób można się z nim skontaktować.

Dzielnicowi kontynuują spotkania z mieszkańcami powiatu aby przybliżyć im założenia policyjnych inicjatyw i podejmowanych działań. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa społeczności lokalnej oraz ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami.

Dzielnicowi spotkali się z dyrektorami szkół podstawowych aby przekazać im plakaty, na których umieszczone są informacje ułatwiające nawiązanie z nimi kontaktu. Plakaty zawieszano w widocznych i ogólnodostępnych miejscach w szkołach, aby każdy mógł szybko uzyskać informacje o swoim dzielnicowym. Plakaty zawierają również informację o aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz "Moja Komenda", dzięki którym kontakt z Policją jest znacznie łatwiejszy.

Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są bez wątpienia najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To policjanci, których głównym zadaniem jest podejmowanie działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w podległym rejonie. Dzielnicowy to funkcjonariusz, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ważne jest zatem, aby każdy mieszkaniec wiedział szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

Informacje dotyczące dzielnicowych i poszczególnych rejonów dzielnicowych uzyskać można również bezpośrednio na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Słubicach zakładce „ O Nas”.

 

źródło: asp. Magdalena Jankowska

KPP w Słubicach

Powrót na górę strony