Aktualności

Malowali, rysowali, wyklejali – uczniowie z zaangażowaniem o bezpieczeństwie "w sieci"

Data publikacji 31.01.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zorganizowali konkurs plastyczny dotyczący bezpieczeństwa w sieci. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowanie wśród uczniów szkół podstawowych. Najmłodsi wykazali się pomysłem, zmysłem artystycznym i wykorzystaniem różnych technik wykonywanych prac. Zwycięzca zapewnił swojej klasie udział w „Obozie Detektywistycznym”, który zorganizują żarscy policjanci podczas zbliżających się ferii zimowych.

We wtorek (30 stycznia) w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach Komisja Konkursowa, składająca się z policjantów prewencji oraz zaproszonych gości oceniała prace nadesłane przez uczniów żarskich podstawówek. Konkurs plastyczny pn. „ Dbam o bezpieczeństwo w Internecie” cieszył się dużym powodzeniem wśród najmłodszych. Nadesłano wiele ciekawych prac wykonanych przez uczniów klas III i IV szkół podstawowych z Żar. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzcę. To praca Patryka Mićko z klasy IIIc Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach. Zgodnie z regulaminem konkursu chłopiec zapewnił tym samym swojej klasie uczestnictwo w ,,Obozie Detektywistycznym”, który zostanie zorganizowany przez żarskich policjantów podczas ferii zimowych. W konkursie wyróżniono również dwie prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach: Mai Kominek z klasy IV a oraz Adriana Orkiszewskiego z klasy IIIe.

Cel tego przedsięwzięcia to kształtowanie świadomości i postaw dzieci sprzyjających bezpieczeństwu, upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi dzieci mogą się spotkać w codziennym użytkowaniu internetu np. udostępnianie swoich danych osobistych, odbieranie plików z podejrzanych źródeł, zapisywanie haseł w dostępnym dla wszystkich miejscu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie zagrożeń i niebezpieczeństw. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żarach w ramach programu edukacyjno – wychowawczego pn. „LUPO”. Nagrody w konkursie oraz realizacja ,,Obozu Detektywistycznego” sfinansowane zostały dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Miasta w Żarach.

 

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

 

Powrót na górę strony