Aktualności

Policjanci odzyskali elektronarzędzia, 20-latek odpowie za włamania

Data publikacji 23.01.2018

W grudniu i styczniu na terenie powiatu sulęcińskiego doszło do kilku włamań do obiektów handlowych i magazynów. Wyjaśnianiem tych zdarzeń zajęli się sulęcińscy kryminalni, którzy ustalili i zatrzymali osobę podejrzewaną o te przestępstwa. Był nim 20-letni mieszkaniec Sulęcina. Mężczyzna usłyszał zarzuty i odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Ponadto policjanci odzyskali skradzione podczas włamań mienie – głównie elektronarzędzia.

Na przełomie 2017 i 2018 roku sulęcińscy policjanci zostali powiadomieni o przypadkach kradzieży z włamaniem, do których dochodziło na terenie powiatu sulęcińskiego, najczęściej do obiektów handlowych, magazynów i siedzib lokalnych firm. Sprawą tych zdarzeń zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, którzy w wyniku pracy operacyjnej ustalili podejrzewanego o dokonanie nocnych włamań mężczyznę. Policjanci zlokalizowali również miejsce, w którym 20 – letni mieszkaniec Sulęcina przebywał oraz ukrywał przedmioty pochodzące z przestępstw. W trakcie czynności przeszukania ogródka działkowego oraz znajdujących się na jego terenie pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez 20-latka, kryminalni zabezpieczyli elektronarzędzia w postaci piły tarczowej, szlifierek oraz skrzynię z narzędziami, klucze, śrubokręty, suwmiarkę, a także nawigację GPS czy telefon komórkowy. Łączna wartość odzyskanych przedmiotów szacowana jest na przeszło 1000 zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i przyznał się do popełnionych czynów. Te przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym (art. 279 § 1 K.K.), zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

 

Źródło: st. post. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.45 MB)

Powrót na górę strony