Aktualności

Akt oskarżenia za rozbój, włamania i składanie fałszywych zeznań

Data publikacji 11.01.2018

Kryminalni z Gubina aktem oskarżenia zakończyli sprawę przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Zarzuca się mu dokonanie rozboju, kradzieży z włamaniem i składanie fałszywych zeznań. Mężczyzna jest bardzo dobrze znany gubińskiej Policji. Ma na koncie wiele przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, a także mieniu. Decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

Do zdarzeń, za które odpowie 20-latek doszło w ciągu ostatnich kilku lat. Zarzuca się mu dokonanie rozboju, kradzieży z włamaniem do kilku piwnic oraz składanie fałszywych zeznań. Sprawa prowadzona przez kryminalnych z Gubina pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim trafiła do sądu. Mężczyzna jest bardzo dobrze znany gubińskiej Policji. Ma na koncie wiele przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, a także mieniu. Zdarzenie dotyczące rozboju miało miejsce w styczniu 2015 r. w Gubinie. 20-latek działając wspólnie z inną osobą przewrócił na ziemię i kopał po ciele mężczyznę, doprowadzając go do stanu bezbronności, a następnie ukradł mu trzy euro. Natomiast w lutym tego samego roku, wspólnie z innym mężczyzną włamał się do kilku piwnic znajdujących się w jednym z gubińskich bloków.

20-latkowi zarzuca się także składanie fałszywych zeznań podczas czynności wykonywanych z jego udziałem w prowadzonym postępowaniu od grudnia 2014 do lutego 2016 roku. Jest on bardzo dobrze znany gubińskim policjantom. Ostatnie ze zdarzeń, którego dokonał miało miejsce w czerwcu 2017 roku. Zarzuty jakie wówczas usłyszał to dokonanie rozboju, kradzież pieniędzy i pojazdu z terenu Niemiec.

Sprawa prowadzona przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim, po zgromadzeniu materiału dowodowego, znajdzie swój finał w sądzie.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Powrót na górę strony