Aktualności

Odpowie za włamanie do kasetki na datki parafian

Data publikacji 09.01.2018

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali w Święto Trzech Króli mężczyznę podejrzanego o włamanie do metalowej skrzynki na datki znajdującej się w holu kościoła w Gozdnicy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (6 stycznia) na terenie Gozdnicy służbę pełnili dzielnicowi z Komisariatu Policji w Iłowej. W czasie pełnionej służby jeden z policjantów uzyskał informację, że doszło do przestępstwa na terenie kościoła parafialnego w Gozdnicy. W czasie patrolowania miasta policjanci zauważyli rowerzystę, który na widok policyjnego radiowozu skręcił w kierunku przydrożnych zarośli. Rowerzysta wyrzucił metalowy przedmiot w krzaki i sam próbował się w nich ukryć. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie kilkadziesiąt złotych w monetach o różnych nominałach, a w zaroślach znaleźli metalową kasetkę na datki parafian.

Dzielnicowi zatrzymali 61-latka do wytrzeźwienia (miał ponad 2 ‰ alkoholu w organizmie) i wyjaśnienia sprawy. Policjanci z Iłowej skontaktowali się z księdzem z Parafii Św. Wawrzyńca w Gozdnicy i wspólnie skontrolowali budynek kościoła. Okazało się, że w holu kościoła brakuje jednej kasetki na ofiary – datki od wiernych, która była trwale przymocowana do ściany budynku.

Zatrzymany, 61-letni mężczyzna, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W poniedziałek (8 stycznia) policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego, zastosował wobec niego dozór Policji. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: podinsp. Sylwia Woroniec

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony