Aktualności

Prędkość pod okiem krośnieńskiej drogówki

Data publikacji 08.01.2018

W piątek (5 stycznia) policjanci krośnieńskiej drogówki w ramach działań „Prędkość”, ujawnili 42 przekroczenia prędkości oraz zatrzymali trzy dowody rejestracyjne. Od początku roku za jazdę z nadmierną prędkością funkcjonariusze ukarali już 109 kierowców.

Jazda z nadmierną prędkością, to w dalszym ciągu jedna z przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego też policjanci w trosce o mieszkańców, a także o osoby przejeżdżające przez nasz teren, prowadzą szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenia ilości zdarzeń. Mając na względzie ilość wypadków do których dochodziło na terenie powiatu krośnieńskiego w latach 2016 i 2017, w szczególności ze skutkiem śmiertelnym tj.:

Powiat

Rok 2016

Rok 2017

Ogółem

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze

Ogółem

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze

wypadki

zabici

ranni

wypadki

zabici

ranni

wypadki

zabici

ranni

wypadki

zabici

ranni

Krosno Odrz.

 

47

 

3

 

57

 

13

 

3

 

16

 

29

 

8

 

35

 

11

 

2

 

17

W piątek (5 stycznia), policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzili działania „Prędkość”, ukierunkowane przede wszystkim przeciwko osobom poruszającym się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze realizując to zadanie wybierali miejsca szczególnie zagrożone zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim, wykorzystując do działań laserowe mierniki prędkości. Ponadto podczas kontroli zwracali między innymi uwagę na ważność dokumentów, uprawnienia do kierowania, stan trzeźwości kierowcy oraz stan techniczny pojazdu. Podczas piątkowych działań policjanci ujawnili 42 przekroczenia prędkości oraz zatrzymali trzy dowody rejestracyjne. Tylko od 1 stycznia policjanci na terenie powiatu ujawnili 109 przekroczeń prędkości za które w większości przypadków nałożyli mandat karny oraz zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych.

Ponadto w piątek (5 stycznia), doszło do zatrzymania nietrzeźwego 38-latka. Zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna kierował motorowerem posiadając zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanym przez sąd, a wynik badania stanu trzeźwości wykazał, iż ma on przeszło pół promila alkoholu w organizmie. Po czynnościach został zwolniony do domu. Odpowie on zarówno za jazdę w stanie nietrzeźwości jak i kierowanie pomimo sądowego zakazu. Jego sprawą zajmie się sąd.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.17 MB)

Powrót na górę strony