Aktualności

Przedświąteczna wizyta przedszkolaków w krośnieńskiej komendzie

Data publikacji 21.12.2017

Śmiech i radość słychać było w środę w murach krośnieńskiej komendy. To za sprawą dzieci z Przedszkola nr 1 w Krośnie Odrzańskim, które przyszły zobaczyć czym zajmują się policjanci.

Przeszło 30 dzieci z Przedszkola nr 1 w Krośnie Odrzańskim odwiedziło w środę (20 grudnia) budynek krośnieńskiej komendy Policji. Przedszkolaki pod opieką podkom. Norberta Marczeni, swoją podróż rozpoczęły od zwiedzania stanowiska kierowania dyżurnego, gdzie między innymi odbierane są telefony od osób dzwoniących na numer alarmowy 997. Ponadto podczas rozmowy z dyżurnym dowiedziały się na czym polega jego praca i jakie najważniejsze zadania należą do jego obowiązków. Korzystając z okazji zwiedziły także pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pokój pierwszego kontaktu oraz obejrzały pokoje w których pracują policjanci. Dzieci z zainteresowaniem słuchały  na jakiej zasadzie działa tzw. lustro weneckie oraz do czego jest wykorzystywane, a także mogły spróbować swoich sił na strzelnicy, na której policjanci doskonalą swoje umiejętności strzeleckie. Ponadto przedszkolaki zobaczyły policyjną siłownię, salę do ćwiczeń a przede wszystkim miały niecodzienną okazję spotkać się i porozmawiać z Komendantem Powiatowym Policji w Krośnie Odrzańskim mł. insp. Robertem Koniecznym, który przygotował dla nich słodką niespodziankę.

Zwiedzanie komendy i prezentacja sprzętu na którym pracują policjanci, to nie wszystko co zostało dla nich przygotowane. Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych asp. szt. Mariusz Matuszewski w ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, a także ćwiczył z nimi przechodzenie przez jezdnię bez sygnalizacji świetlnej, z jej wykorzystaniem, a także poruszanie się po drodze poza terenem zabudowanym. Omawiając ten temat przypomniał w szczególności o noszeniu elementów odblaskowych, które sprawią, że jako piesi będziemy widoczni dla kierującego. Ponadto zwrócił przedszkolakom między innymi uwagę na zagrożenia jakie mogą wynikać z rozmowy z nieznajomym, oddalania się od rodziców zwłaszcza w zatłoczonych miejscach, a także z zabawy urządzeniami elektrycznymi. Wspólnie z dziećmi przećwiczył pozycje jakie należy przyjąć w sytuacji ataku agresywnego psa. Podczas spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe, które będą nosiły na kurtkach. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały radiowóz policyjny i wspólnie z policjantami zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony