Aktualności

By święta były radosne – policyjna paczka dla potrzebujących

Data publikacji 19.12.2017

Nowosolscy policjanci wraz z Caritasem, jak co roku włączyli się w akcję charytatywną dla osób ubogich. Funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę żywności, która przed świętami Bożego Narodzenia zostanie przekazana osobom potrzebujących.

Policjanci przez cały rok służą pomocą wszystkim obywatelom w zapewnianiu bezpieczeństwa. Pomoc ta nasila się w okresie jesienno-zimowym, kiedy to minusowe temperatury utrudniają codzienne funkcjonowanie osobom bezdomnym. Funkcjonariusze zachęcają do korzystania z noclegowni oraz przyłączają się do akcji charytatywnych, prowadzonych przez inne podmioty, takie jak na przykład Caritas, za pośrednictwem którego można przekazać przede wszystkim produkty spożywcze czy środki czystości. Mile widziane są również koce oraz nakrycia wierzchnie. W połowie grudnia policjanci kolejny raz przeprowadzili w nowosolskiej jednostce zbiórkę żywności. Makarony, ryż, herbata i słoiki z żywnością trafią do najbardziej potrzebujących rodzin. Z pewnością ten drobny gest pomoże najuboższym przeżyć radośnie Święta Bożego Narodzenia.

Starajmy się pomagać, jak tylko możemy. Policjanci apelują też do mieszkańców, aby zimą zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeden telefon, pod numery alarmowe 997 lub 112, może uratować życie.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

 

Powrót na górę strony