Aktualności

Pod wpływem narkotyków spowodował kolizje i uciekał przed policjantami. 35-latek usłyszał już zarzuty

Data publikacji 14.12.2017

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli w wyniku pościgu zatrzymali 35-letniego mieszkańca Legnicy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący Oplem miał wcześniej spowodować kolizję i zbiec z miejsca zdarzenia. Jak się okazało powodem ucieczki były narkotyki, które posiadał przy sobie oraz pod których działaniem się znajdował.

We wtorek (12 grudnia) w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Prewencji patrolowali ulice miasta w poszukiwaniu osobowego Opla. Według zgłoszenia jego kierowca miał wcześniej spowodować kolizję i zbiec z miejsca zdarzenia.

Policjanci zauważyli opisywany pojazd i chcieli zatrzymać go do kontroli. Kierowca jednak nie reagował na ich sygnały i zaczął uciekać. Mundurowi przystąpili do pościgu, podczas którego kierowca Opla niejednokrotnie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym dla innych podróżujących. Po krótkiej chwili policjantom udało się zatrzymać uciekiniera, którym okazał się być 35-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,25 mg/l. Ponadto funkcjonariusze podczas kontroli poczuli od mężczyzny specyficzny zapach co wzbudziło w nich podejrzenie, że może on posiadać przy sobie środki odurzające. Podejrzenia okazały się słuszne. Podczas kontroli osobistej u 35-latka policjanci ujawnili marihuanę oraz biały proszek, który zostanie poddany badaniom laboratoryjnym.

Zatrzymany mężczyzna zachowywał się nerwowo i agresywnie, więc policjanci podejrzewali ze mógł on kierować pojazdem będąc pod działaniem narkotyków. W związku z tym funkcjonariusze przetransportowali 35-latka do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań. Mężczyzna za szereg wykroczeń oraz popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem.

 

Źródło: sierż. Karolina Kowalczyk

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony