O służbie policjanta „pierwszego kontaktu” wśród młodzieży - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

O służbie policjanta „pierwszego kontaktu” wśród młodzieży

Data publikacji 07.12.2017

„Komunikacja w służbie bezpieczeństwa publicznego”, to nazwa projektu, w ramach którego krośnieńscy dzielnicowi podczas spotkań z najstarszymi klasami gimnazjum, słuchaczami uniwersytetów III wieku i członkami klubów seniora, mówili na temat swojej pracy. Policjanci będą także rozdawali ulotki zawierające dane kontaktowe do dzielnicowego oraz przybliżające nowy model funkcjonowania służby policjanta „pierwszego kontaktu”.

We wtorek (5 grudnia) asp. szt. Wojciech Frydryszak dzielnicowy z gminy Dąbie i mł.asp. Rafał Krakowiak dzielnicowy z gminy Bobrowice, spotkali się z gimnazjalistami z Dąbia, żeby opowiedzieć im o swojej pracy. W trakcie rozmów z młodzieżą policjanci przedstawili im nowy model funkcjonowania służby dzielnicowego, opowiedzieli na czym polega ich praca, a także jaką rolę pełnią na objętym przez nich terenie. Ponadto w trakcie spotkania powiedzieli o programie „Dzielnicowy bliżej nas”, „Razem bezpieczniej”, a także o możliwości wskazania niebezpiecznych miejsc i określenia występujących zagrożeń poprzez funkcjonującą w Policji platformę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie uczniowie otrzymali od policjantów ulotki zawierające dane kontaktowe dzielnicowego z danej gminy.

Dzielnicowi, w ramach realizowanego projektu odwiedzają szkoły, spotykają się ze słuchaczami uniwersytetów III wieku i członkami klubów senior, a także rozpropagowują plakaty w swoich rejonach służbowych. Spotkania organizowane przez dzielnicowych na terenie całego powiatu realizowane są w ramach wspólnego projektu Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundacji „Contra Crimen” w Gorzowie Wlkp. pn. „Komunikacja w służbie bezpieczeństwa publicznego” w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,, Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przypominany, że dane kontaktowe wszystkich dzielnicowych powiatu krośnieńskiego znajdują się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, a także dostępne są poprzez mobilną aplikację „Moja komenda”.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim