W podróż tylko sprawnym autokarem - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

W podróż tylko sprawnym autokarem

Data publikacji 30.11.2017

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowosolskiej komendy przyjmują kolejne prośby o kontrole autokarów i sprawdzają, czy dzieci bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli, policjanci w białych czapkach sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu, zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.

Zgłoszenia i prośby do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli o kontrole autokarów przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Nowosolscy policjanci systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Zważając na obecne warunki atmosferyczne policjanci będą wnikliwie kontrolować stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na prawidłowe ogumienie, hamulce oraz oświetlenie.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Kontrole autobusów odbywać się będą na placu manewrowym przy dworcu PKS na ul. Towarowej w Nowej Soli.

Kontrolę można zgłosić:

- w dni powszednie w godz. od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 68 476-31-46 lub 68 476-31-47,

- w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 997 oraz 684763111.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli