Z bezpieczeństwem od najmłodszych lat - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

Z bezpieczeństwem od najmłodszych lat

Data publikacji 23.11.2017

W czwartek (23 listopada) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbył się turniej wiedzy o bezpieczeństwie dla dzieci z gorzowskich przedszkoli. Policjanci brali udział w przygotowaniach przedszkolaków do tej rywalizacji oraz uczestniczyli w finale przedsięwzięcia, w którym o główne nagrody zmagały się trzyosobowe drużyny najmłodszych gorzowian.

Głównym założeniem i celem konkursu była edukacja najmłodszych związana z utrwalaniem wiedzy na temat bezpieczeństwa, przybliżeniem przepisów obowiązujących w ruchu drogowym oraz sprawdzeniem umiejętności przedszkolaków z zakresu odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach. Podczas spotkań organizowanych w przedszkolach od początku roku szkolnego gorzowscy policjanci prewencji i ruchu drogowego, a także funkcjonariusze Straży Pożarnej i Straży Miejskiej przypominali dzieciom o różnych aspektach bezpieczeństwa. Przedstawiciele instytucji, na co dzień dbających o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta rozmawiali z przedszkolakami o właściwym zachowaniu w ruchu pieszych i rowerzystów, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, podstawowych znakach drogowych, a także przypominali o zasadach korzystania z sygnalizacji świetnej. Podczas zajęć dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w kontakcie z osobą obcą lub agresywnym psem, utrwalały wiedzę na temat numerów telefonów alarmowych i zasad korzystania z nich.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 31 drużyn, reprezentujących 21 przedszkoli oraz 3 oddziały zerówek szkolnych. Rywalizacja odbywała się pod czujnym okiem jury, w którego skład weszli m.in. przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat wielu dziedzin związanych z bezpieczeństwem. Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce – Przedszkole Miejskie nr 7 im. „Bajkowy Świat” w Gorzowie Wlkp.

2 miejsce – Przedszkole Miejskie nr 16 w Gorzowie Wlkp.

3 miejsce – Przedszkole Miejskie nr 13 im. „Bolka i Lolka” w Gorzowie Wlkp.

Drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz nagrody. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tym wyjątkowym turnieju i serdecznie gratulujemy!

 

Źródło: post. Przemysław Adamik

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.