Aktualności

Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 10.11.2017

Policjanci kryminalni z żarskiej komendy zatrzymali 27-latka , który kierował mitsubishi colt i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był poszukiwany i kierował samochodem pomimo sądowego zakazu. Odpowie teraz za popełnione przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w czwartek (09.11.) przed 13.00. Policjanci kryminalni z żarskiej jednostki przemieszczając się ulicami Żar zauważyli mężczyznę kierującego samochodem Mitsubishi Colt, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Żarach. Ruszyli za nim i chcąc go zatrzymać włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Siedzący za kierownicą pojazdu na sygnały dawane przez funkcjonariuszy, nagle gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać ulicami miasta.

Kontynuował ucieczkę skręcając w drogę gruntową, dalej duktami leśnymi, kierował się w stronę miejscowości Łaz. Przez cały czas zajeżdżał drogę policjantom uniemożliwiając jego zatrzymanie. Ucieczkę zakończył po kilku minutach, kiedy ponownie wjechał na główną drogę. Policjanci wykorzystali bezpieczny moment i błyskawicznie zatrzymali 27-letniego kierowcę, który trafił już do policyjnego aresztu. Jak się okazało kierował także wbrew sądowemu zakazowi.

Teraz odpowie za popełnione przestępstwa . Za złamanie prawomocnego zakazu sądowego prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Od 1 czerwca 2017 roku w życie weszła nowelizacja przepisów - kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wydaje zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do 15 lat.


podkom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach

Powrót na górę strony