Aktualności

KPP Słubice

3,5 promila za kierownicą – nietrzeźwego mężczyznę ujęli inni kierowcy i przekazali policjantom

Data publikacji 07.11.2017

Postawą godną naśladowania wykazali się dwaj mężczyźni, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę i przekazali go policjantom. 44-letni kierowca skody miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (6 listopada) na drodze krajowej nr 29. Dyżurny słubickiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że kierujący osobową skodą jedzie całą szerokością drogi i najprawdopodobniej jest pijany. Niezwłocznie we wskazane miejsce został skierowany patrol drogówki. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że nietrzeźwy kierowca jest już w rękach dwóch mężczyzn, którzy jechali za nim i informowali na bieżąco o wszystkim dyżurnego. Zgłaszający sprowadzili bezpiecznie samochód na parking przy jednej ze stacji paliw i wyciągnęli ze niego kompletnie pijanego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że 44-letni mężczyzna ma blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Samochód, którym poruszał się 44-latek został zabezpieczony na policyjnym parkingu, natomiast mężczyzna trafił do słubickiej jednostki do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Postawa, jaką wykazało się dwóch kierowców, powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Mężczyźni widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali, nie dopuszczając, aby ten kontynuując swoją jazdę doprowadził do tragedii. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

 

Źródło: asp. Magdalena Jankowska

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach