Aktualności

Temperatura za oknem coraz niższa – zwróćmy uwagę na bezdomnych

Data publikacji 06.11.2017

Policjanci z Żar i Sulęcina włączyli się do działań ,, Zima 2017/2018”. Mundurowi sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i udzielają im niezbędnej pomocy. Możliwe spadki temperatur w okresie jesiennym oraz zbliżająca się zima, stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób. Nie bądźmy obojętni wobec ludzi starszych, samotnie mieszkających oraz tych nieposiadających dachu nad głową.

KPP w Żarach:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach już od początku listopada włączyli się aktywnie w działania ,,Zima 2017/2018. Systematycznie sprawdzają pustostany, altany, parki oraz wszystkie inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Ujemne temperatury mogą spowodować, że ich życie i zdrowie może być zagrożone poprzez wychłodzenie organizmu. Szczególnej uwagi wymagają także osoby starsze, mieszkające samotnie oraz osoby nietrzeźwe.

 

Apelujemy! Nie bądźmy obojętni, informujmy na nr 997 lub 112, o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej. Może ona być narażona na wyziębienie lub zamarznięcie. Jeden taki telefon może uratować życie drugiego człowieka. Przypominamy o bezpłatnej infolinii uruchomionej przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego: 0 800 109 160, gdzie można uzyskać informację o miejscach noclegowych, oraz punktach wydawania posiłków i odzieży dla  bezdomnych i potrzebujących pomocy.

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

 

KPP w Sulęcinie:

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie jak co roku, w sposób szczególny sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Policjanci prowadzą działania prewencyjne ukierunkowane na przeciwdziałanie występowaniu przypadków zgonów będących przyczyną wychłodzenia organizmu. Podczas codziennej służby policjanci kontrolują rejony dworców autobusowych, klatek schodowych, pustostanów, altanek działkowych ze zwróceniem szczególnej uwagi na przebywanie w tych miejscach osób bezdomnych. W razie napotkania takich osób mundurowi udzielają im niezbędnej pomocy. Działania policjantów skierowane są nie tylko na pomoc bezdomnym, ale również nietrzeźwym, ponieważ to oni najbardziej narażeni są na zamarznięcie.

 

Placówki udzielające pomocy osobom bezdomnym w powiecie sulęcińskim:

- Środowiskowy Dom Samopomocy w Sulęcinie

ul. Żeromskiego 7

tel.95 755 27-86

- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. Szpitalna 9

tel. 95 755 07-53

- Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

ul. E. Plater 14

tel. 95 755 20 82

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słońsku

ul. Sikorskiego 15

tel. 95 757 22-37

- Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubniewicach

ul. Jana Pawła II 51 A

tel. 95 755 70-22

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzeszycach

ul. Skwierzyńska 16

tel. 95 757 31-61

- Ośrodek Pomocy Społecznej w Torzymiu

ul. Wojska Polskiego 32

tel. 68 341 30-25

Źródło: asp. sztab. Alina Słonik

 

Wykaz Placówek Pomocy dla Osób Bezdomnych w województwie lubuskim w załączniku.

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony