Krajowa 22 - tutaj bezpieczeństwo zapewnia strzelecka drogówka - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Krajowa 22 - tutaj bezpieczeństwo zapewnia strzelecka drogówka

Data publikacji 03.11.2017

Droga krajowa nr 22 to największy szlak komunikacyjny biegnący przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Z drogi tej korzysta wielu kierowców jadących ze wschodu kraju w kierunku zachodniej granicy. Intensywny ruch w połączeniu z, nie zawsze odpowiedzialnymi zachowaniami ze strony zmotoryzowanych powoduje, że zapewnienie bezpieczeństwa wymaga dużego zaangażowania i profesjonalizmu ze strony policjantów ze strzeleckiej drogówki.

Przekroczenie prędkości, wyprzedzanie w miejscach niebezpiecznych oraz przewożenie pasażerów niezgodnie z obowiązującymi przepisami, to najczęstsze przewinienia, jakie popełniają kierowcy jadący drogą k-22. Wiele osób wybiera tę trasę jako korzystną alternatywę dla tras szybkiego ruchu. Nierzadko, korzystając z popularnej „krajowej 22” kierowcy jadą od zachodniej granicy w kierunku Gdańska. Wzmożony ruch panuje również dlatego, że mieszkańcy Strzelec Krajeńskich, czy Dobiegniewa tą drogą dojeżdżają do pracy i szkół do Gorzowa Wlkp. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom korzystającym z drogi krajowej nr 22 biegnącej przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego niezbędna jest obecność policjantów drogówki. Strzeleccy mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia są widoczni na tej trasie. Osoby regularnie jeżdżący przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego i korzystający z 22-ki przyzwyczaili się już do widoku policjantów w białych czapkach, którzy konsekwentnie eliminują brawurowo i niebezpiecznie jeżdżących kierowców. Policjanci zwracają również dużą uwagę, na sposób przewożenia pasażerów, stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty i oczywiście trzeźwość kierowców.    

Kierowcy jeżdżący odpowiedzialnie i zgodnie z przepisami nie tylko nie są narażeni na ryzyko ukarania mandatem, ale przede wszystkim dbają w ten sposób o własne bezpieczeństwo.

 

Opracował: sierż. szt. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.