Aktualności

Dzielnicowi skuteczni w odzyskiwaniu skradzionego mienia

Data publikacji 31.10.2017

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą i odzyskali tablet utracony w wyniku tego przestępstwa. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji dzielnicowych 20-latek odpowie za swój czyn, a tablet wrócił do swojej prawowitej właścicielki. Za kradzież rozbójniczą podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie (29 października) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej w miejscowości Gozdnica. Ze zgłoszenia kobiety wynikało, że kiedy otwierała drzwi wejściowe do domu podszedł do niej znany z widzenia mężczyzna i wyrwał jej tablet, który miała w ręku. Kiedy  kobieta próbowała odebrać swój tablet, mężczyzna kilkakrotnie ją odepchnął, a następnie uciekł.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali dzielnicowi z Gozdnicy i z terenu gminy Iłowa. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie, dzięki dobremu rozpoznaniu i znajomości terenu, dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą i odzyskali utracony w wyniku przestępstwa tablet o wartości prawie 2 tysięcy złotych. Odzyskany sprzęt został przekazany pokrzywdzonej.

20-letni mężczyzna podejrzewany o kradzież rozbójniczą został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej przesłuchali zatrzymanego mężczyznę. We wtorek (31 października) podejrzany zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, gdzie zostanie podjęta decyzja o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych. Za kradzież rozbójniczą grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: podinsp. Sylwia Woroniec

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony