Aktualności

,,Różaniec do granic” - bezpieczeństwo zapewnili policjanci

Data publikacji 09.10.2017

Policjanci z Żar wspomagani przez mundurowych z innych lubuskich jednostek, a także funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Pożarnej zabezpieczali ogólnopolskie wydarzenie ,,Różaniec do Granic”. W przygranicznych miejscowościach tysiące osób w całej Polsce modliło się w wyznaczonych punktach. Dzięki zaangażowaniu policjantów cała akcja przebiegła spokojnie i bezpiecznie.

W minioną sobotę (7 października) odbyło się w całej Polsce religijne wydarzenie pn. ,, Różaniec do granic”. Jego głównym założeniem było otoczenie całej Polski modlitwą różańcową na zakończenie obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich. Na powiatu żarskiego uruchomionych było kilkanaście punktów wzdłuż polskiej granicy. Ponad 1300 osób uczestniczyło w tym wydarzeniu. Policjanci z Żar, wspomagani przez funkcjonariuszy Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp., Żaganiu, Nowej Soli i Wschowy, strażaków a także funkcjonariuszy Straży Granicznej dbali o bezpieczeństwo modlących się. Ich zadaniem było zabezpieczenie punktów, w których prowadzona była modlitwa. Konieczne było także zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym modlącym się, jak również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego szczególnie w rejonie dróg dojazdowych i kościołów. Działania obejmowały zarówno w moment przybycia, przemieszczania się, a także odjazdów wiernych po zakończonej uroczystości. Dowódcą prowadzonej akcji był Komendant Powiatowy Policji w Żarach kom. Maciej Sałek.

Wydarzenie przebiegło bez żadnych zakłóceń i co najważniejsze bezpiecznie pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych .

 

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

 

 

Powrót na górę strony