Aktualności

Wspólnie dla bezpieczeństwa dzieci

Data publikacji 27.09.2017

Strzeleccy policjanci wspólnie z motocyklistami z Klubu Motocyklowego Blue Knights Poland IX po raz kolejny zainicjowali akcję związaną z bezpieczeństwem najmłodszych. Tym razem mundurowi odwiedzili dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Strzelcach Krajeńskich. Wizyta policjantów i motocyklistów była świetną okazją do promowania bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych.

Policjanci ze strzeleckiej komendy prowadzą regularne spotkania z dziećmi i młodzieżą przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W trakcie takich spotkań maluchy i starsze dzieci dowiadują się jak bezpiecznie spędzać czas w szkole, w domu, czy na podwórku. Zawsze takie spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się spotkania, gdzie obok policjantów, włączają się motocykliści z klubu Motocyklowego Blue Knights Poland IX. W jego skład wchodzą obecni i byli już stróże prawe, którzy zawsze chętnie przyłączają się do akcji związanych z bezpieczeństwem.

W środę (27 września) kolejne już, wspólne spotkanie, odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich. Najważniejszym punktem spotkania było oczywiście omówienie zasad bezpieczeństwa, jednak nie mogło zabraknąć pokazu policyjnego sprzętu oraz motocykli, na których jeżdżą Błękitni Rycerze. Każdy z prawie 70 podopiecznych ośrodka mógł poczuć się jak prawdziwy policjant i motocyklista. Dzieci chętnie oglądały policyjne wyposażenie wykorzystywane w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator zderzeniowy, radiowóz oraz motocykle policyjne i należące do Błękitnych Rycerzy. Po uśmiechach na twarzach było widać, że pomysł wspólnego spotkania był trafiony, a dzieci świetnie się bawiły. Zaraz po prezentacji sprzętu policjanci przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa. Mundurowi przekazali również podopiecznym ośrodka plakaty promujące akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Wspólne spotkanie sprawiło wszystkim mnóstwo satysfakcji. Jak powtarzali policjanci i motocykliści nie ma lepszego podziękowania jak radość i uśmiech na twarzach dzieci. Dlatego spotkania będziemy na pewno kontynuować.

 

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.25 MB)

Powrót na górę strony