Aktualności

Narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 27.09.2017

W wyniku przeprowadzonych działań przez policjantów z Wydziału Kryminalnego ze Świebodzina zostały zatrzymane dwie osoby w związku z posiadaniem środków odurzajacych. Pierwszy z nich, 36-latek posiadał ukryte w miejscu zamieszkania heroinę, amfetaminę oraz suszu marihuany, a 30-latek dopalacze. Odpowiedzą oni teraz za posiadanie, przewóz przez granicę oraz udzielanie środków odurzających. Wobec mężczyzn Prokuratura Rejonowa ze Świebodzina zastosowała dozór.

Dzięki działaniom policjantów z Wydziału Kryminalnego na świebodziński rynek nie trafi prawie 200 gram suszu marihuany, ponad 15 gram amfetaminy, blisko 7 gram heroiny oraz prawie 100 gram środka odurzającego w postaci dopalaczy. Działania mundurowych ze Świebodzina zostały podjęte i przeprowadzone na podstawie własnych informacji.

W pierwszym przypadku mężczyzna ukrył w specjalnie przygotowanych do tego przedmiotach heroinę, amfetaminę oraz marihuanę, które poukrywał w różnych częściach mieszkania. Narkotyki zostały odnalezione oraz zabezpieczone przez policjantów w trakcie przeprowadzonego przeszukania , które było zwieńczeniem ich pracy. W trakcie czynności ujawniono także młynek ze śladami suszu służący do rozdrabniania marihuany, co ułatwiało późniejsze jego dzielenie na mniejsze porcje. Mężczyzna w trakcie dalszych czynności przyznał się do zarzucanych mu czynów. Eliminowanie zagrożeń jakie stanowią w/w środki, szczególnie dla młodych osób, jest jednym z priorytetowych działań policji. Drugi z mężczyzn, 30 latek, został zatrzymany w związku z prowadzeniem wobec niego innego dochodzenia. W trakcie przeszukania pomieszczeń w miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili również dopalacze.

Wobec obydwu mężczyzn został zastosowany przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie dozór. Podejrzani są między innymi o czyny z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani tj. art. 62 par 2 – posiadanie znacznej ilości, 56 par 1 przewóz wewnątrz wspólnotowy oraz 58 par 1 udzielanie. Za powyższe czyny mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

sierż. sztab. Marcin Ruciński

tel. 68 476 36 28, 519 534 237

Powrót na górę strony