Aktualności

Nietrzeźwa za kierownicą, a na liczniku 103 km/h – zatrzymali ją strzeleccy policjanci

Data publikacji 26.09.2017

Dwa promile alkoholu w organizmie i 103 km/h w terenie zabudowanym, to nieodpowiedzialne zachowanie 29-letniej kobiety zatrzymanej przez policjantów ze strzeleckiej drogówki. Kobieta za niebezpieczną jazdę straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem. To już 64 kierowca w tym roku, któremu policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Niezmiennie, pomimo ciągłego przypominania, to brawura i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze są głównymi przyczynami wypadków. Jeżeli do tego dochodzi alkohol, tragedia jest naprawdę blisko. Choć konsekwencje dla piratów drogowych są coraz surowsze, wciąż wielu kierowców łamie przepisy powodując zagrożenie na polskich drogach. Niestety potwierdzeniem jest sytuacja z minionego weekendu, kiedy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli osobowego renault. Powodem kontroli była prędkość z jaką kierowca tego samochodu jechał przez miejscowość Gardzko /gm. Strzelce Krajeńskie/. Policyjne urządzenie do pomiaru prędkości pokazało, że kierowca jedzie 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”. Okazało się, że za kierownicą siedziała 29-letnia kobieta. Tłumaczyła policjantom, że bardzo spieszy się z pracy do dziecka. Miała przy tym duże problemy z wymową. Czujni policjanci nabrali podejrzeń do stanu trzeźwości 29-latki. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta dalej już nie pojechała. Straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości i jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi jej zakaz kierowania pojazdami i dwa lata więzienia.

Tojuż 64 kierowca w tym roku, któremu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

 

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

 

Powrót na górę strony