Aktualności

Policja mówi o bezpieczeństwie. Trzylatki wiedzą już sporo.

Data publikacji 20.09.2017

Gorzowscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z przedszkolakami. Wraz z dziećmi rozmawiają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas taki spotkań, najmłodsi swoją wiedzą potrafią zaskoczyć nawet dorosłych.

Od początku roku szkolnego funkcjonariusze z komendy miejskiej odwiedzają gorzowskie przedszkola. Takie spotkania to okazja do połączenia zabawy i nauki. Dzieci są pytane o podstawy bezpieczeństwa. Niejednokrotnie policjanci zostają zaskoczeni przez przedszkolaków posiadaną wiedzą. We wtorek (19 września) funkcjonariusze  odwiedzili gorzowskie Przedszkole Miejskie nr 13 przy ul. Brackiej. „Słuchaczami” były grupy trzylatków.

Szybko okazało się, że dzieci znają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wiedzą też, że w aucie należy jeździć w foteliku. Przedszkolaki nie miały problemu, by odpowiadać na pytania policjantek. Najwięcej radości dzieciom przyniosły ćwiczenia praktyczne z przechodzenia przez jezdnię oraz element odblaskowy, który otrzymały po poprawnym wykonaniu zadania. Trzylatki z uwagą słuchały informacji przekazywanych przez funkcjonariuszki.

Wizyta policjantek przyniosła przedszkolakom wiele radości. Funkcjonariusze wydziału prewencji i ruchu drogowego z gorzowskiej komendy miejskiej będą kontynuować podobne spotkania. Chcą dotrzeć do jak największego grona przedszkolaków, by dzieci poznawały podstawy bezpieczeństwa.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony