„Kręci mnie bezpieczeństwo…. przez cały rok szkolny”. Lubuska Policja już działa. - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo…. przez cały rok szkolny”. Lubuska Policja już działa.

Data publikacji 14.09.2017

Dzielnicowi z powiatu krośnieńskiego w ramach prowadzonej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo….przez cały rok szkolny” spotykają się z dyrektorami szkół żeby porozmawiać na temat projektu oraz organizowanych wspólnych przedsięwzięć. Ponadto policjanci przekazują dyrektorom kalendarz, w którym zaznaczone zostały dni i święta związane z bezpieczeństwem, będące doskonałą okazją do rozmów z uczniami. Jest to projekt objęty patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

W czwartek (14 września) dzielnicowy z Krosna Odrzańskiego mł.asp. Dariusz Wlazło realizując działania w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”, spotkał się z dyrektorami szkół podstawowych na terenie miasta, by porozmawiać na temat projektu oraz działań profilaktycznych, realizowanych w nowym roku szkolnym. Na zakończenie wręczył dyrektorom kalendarz w którym zaznaczone zostały daty m.in. określające poszczególne zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa, dające doskonałą okazję do rozmów z młodymi ludźmi. Jesteśmy przekonani, że kalendarz będzie pomocnym narzędziem w planowaniu kolejnych przedsięwzięć. Trafi on do wszystkich szkół podstawowych na terenie powiatu krośnieńskiego. W tym dniu odbyły się również spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie Odrzańskim, podczas których pierwszoklasiści nie tylko zdobywali wiedzę, ale również mogli się sprawdzić w terenie. Dzieci wspólnie z policjantami oraz nauczycielami wyszli na przejście dla pieszych, gdzie uczyli się zasad poprawnego przechodzenia przez jezdnię. Więcej na ten temat można przeczytać w komunikacie „Policjanci zawitali do szkół”.

„Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”, to projekt objęty patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. Akcja wpisana została do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych. Integralną częścią przedsięwzięcia jest strona internetowa projektu, na której znajdują się zestawy bezpłatnych materiałów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa. Nauczyciele, pedagodzy, a także policjanci prowadzący zajęcia profilaktyczne w placówkach oświatowych, znajdą tam informacje dotyczące ruchu drogowego, internetu, pożarów, podstaw pierwszej pomocy, itd.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z tych materiałów, a przede wszystkim do propagowania bezpiecznych zachowań wśród młodych ludzi.

 

asp. szt. Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrzańskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.46 MB)