Aktualności

Drogi przy szkołach pod okiem policjantów

Data publikacji 24.08.2017

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy kontrolują drogi w rejonach szkół i przedszkoli. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim czy drogi przy placówkach są prawidłowo oznakowane i czy znaki są czytelne zarówno dla pieszych jak i kierujących. Celem działań jest wyeliminowanie ewentualnych uchybień, by dzieci i młodzież mogły bezpiecznie rozpocząć nowy rok szkolny.

Choć do zakończenia wakacji jeszcze kilkanaście dni, to policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy, już przeprowadzają przegląd oraz ocenę dróg pod względem bezpieczeństwa. Sprawdzane jest w szczególności oznakowanie oraz stan barierek zabezpieczających chodnik przy szkołach i przedszkolach. Funkcjonariusze zwracają uwagę czy znaki przy placówkach są czytelne zarówno dla pieszych jak i kierujących.

Jak oświadczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Dariusz Kocur „Jestem przekonany, że przeprowadzona lustracja dróg i ocena oznakowania w rejonie placówek oświatowych stanowczo wpłynie na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania te rozpoczynamy kilkanaście dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, aby dać zarządcy drogi ewentualny czas na usunięcie lub uzupełnienie ewentualnych uchybień”.

W środę (23 sierpnia) asp. szt. Dariusz Kocur osobiście kontrolował oznakowania przy szkołach powiatu krośnieńskiego. W miejscowości Osiecznica oraz na terenie gminy Dąbie naczelnik drogówki zauważył, iż w niektórych miejscach oznakowanie jest niewidoczne bądź jest niepełne. Wszelkie uwagi zostały odnotowane, a następnie przekazane do zarządcy drogi. Przegląd dróg obejmie rejon wszystkich szkół i przedszkoli na terenie powiatu krośnieńskiego.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony