Aktualności

17 zarzutów za wyłudzanie pożyczek

Data publikacji 07.08.2017

Prokuratura i policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zakończyli sprawę przeciwko 35-letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o podszywanie się pod inne osoby i wyłudzanie pożyczek. Straty związane z przestępczą działalnością mężczyzny zostały oszacowane na prawie 25 tys. złotych. Akt oskarżenia z 17 zarzutami przeciwko podejrzanemu trafił już do sądu.

Aktem oskarżenia o popełnienie 17 przestępstw została zakończona sprawa prowadzona przez policjantów z Komisariatu Policji w Iłowej. W sprawie oskarżony jest 35-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żagańskiego, który był już w przeszłości karany i obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa. 35-latek jest podejrzany o to, że w 2016 r. i pod koniec 2015 r. podszywał się pod inne osoby i wyłudzał pożyczki przez Internet. Były to kwoty od 400zł do 1.600 zł, jedna pożyczka opiekała na kwotę ponad 8 tys. złotych.

W czasie prowadzonego postępowania w tej sprawie policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zebrali materiał dowody, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 17 zarzutów związanych z wyłudzeniem pożyczek i podszywaniem się pod inne osoby. Policjanci ustalili w tej sprawie 12 pokrzywdzonych. To trzy osoby fizyczne z terenu powiatu żagańskiego i żarskiego oraz dziewięć firm pożyczkowych. Straty związane z przestępczą działalnością podejrzanego to prawie 25 tys. złotych. Prokuratura Rejonowa w Żaganiu materiały w tej sprawie z aktem oskarżenia skierowała już do sądu. 35-latek był już w przeszłości karany i obecnie odbywa karę pozbawienia wolności w innej sprawie.

Pamiętajmy, aby nikomu nie pożyczać, nie udostępniać i nie dawać pod zastaw dokumentu tożsamości. W przypadku kradzieży dowodu osobistego czy paszportu należy zgłosić przestępstwo w najbliższej jednostce Policji i zastrzec utracony dokument. Gdzie zastrzec utracony dokument? W dowolnej placówce swojego banku, a jeśli ktoś nie ma rachunku bankowego, powinien zgłosić utratę dokumentu w banku który prowadzi zastrzeżenia dokumentów (lista tych banków znajduje się na portalu www.DokumentyZastrzezone.pl)

 

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

tel. 695 870 058

Powrót na górę strony