Aktualności

„Kręcą” go zwycięstwa

Data publikacji 26.07.2017

Sierż. sztab. Tomasz Kołogryw z Komisariatu Policji w Szprotawie to nie tylko doskonały policjant. Kolarstwo górskie, które uprawia od blisko trzech lat jest jego pasją. Trudy policyjnej służby nie stanowią dla niego przeszkody w jej realizacji. Zapał, nieustępliwość i dążenie do celu sprawiają ponadto, że bardzo często zajmuje najwyższy stopień podium wśród służb mundurowych. Kolejny sukces po raz trzeci osiągnął w prestiżowym wyścigu dookoła Jeziora Miedwie. Można powiedzieć, że zwycięstwo ma we krwi.

Przychodzi czas, kiedy trudy policyjnej służby automatycznie nakazują organizmowi odpoczynek. Regeneracja, refleksja i przyhamowanie wydają się w takich sytuacjach naturalnym zjawiskiem. Jednak pasja powoduje, że człowiek pokonuje fizyczne bariery i łamie wszelkie schematy. Taką właśnie pasją zaraził się sierż. sztab. Tomasz Kołogryw z Komisariatu Policji w Szprotawie, który od niemal dwóch lat osiąga znakomite wyniki w kolarstwie MTB i to nie tylko wśród policjantów. To godne podkreślenia zwłaszcza, że przygodę z kolarstwem rozpoczął dopiero przed trzema laty!

Sukcesów Tomka nie byłoby bez ciężkich treningów, dzięki którym ma coraz lepszą formę. Tomasz Kołogryw trenuje 5 razy w tygodniu. Trening trwa od 1,5 godziny do 4 godzin, w czasie których pokonuje na rowerze od 40 do 130 km. Jazda na rowerze jest jego pasją i jak sam mówi, on nie tylko jeździ na rowerze, on się ściga i chce więcej! Ambicja i wola walki połączona z ciężką pracą musi obrócić się w sukces. Tych było już wiele. Ostatni miał miejsce 22 lipca w Stargardzie /zachodniopomorskie/ podczas prestiżowych zawodów- XII odsłonie Maratonu MTB dookoła Jeziora Miedwie. Trasa liczyła blisko 60 km szutrowymi i leśnymi drogami. Zawody obsadzają najlepszych zawodników  kraju. Co roku w wyścigu tym uczestniczy ponad 1000 śmiałków. W klasyfikacji open Tomek zajął wysoką 20 lokatę. A wśród policjantów był pierwszy! To już trzecie zwycięstwo lubuskiego policjanta w tych zawodach. Impreza odbyła się pod patronatem Komendanta Powiatowego w Stargardzie, Pyrzycach i Gryfinie. Kolejny wyścig Tour de Pologne pod patronatem Komendanta Głównego  Policji odbędzie się 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Powodzenia!

 

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/20775,Policyjny-sukces-na-kolarskiej-trasie.html

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/17690,Kolejne-zwyciestwa-policjanta-ze-Szprotawy.html

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/17018,Sukcesy-policjanta-kolarza-ze-Szprotawy.html

http://www.zagan.lubuska.policja.gov.pl/g11/serwis-informacyjny/aktualnosci/16165,Sukcesy-kolarskie-szprotawskiego-policjanta.html

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony