Aktualności

Działania „Jednoślad” gorzowskiej drogówki

Data publikacji 19.07.2017

W okresie letnim, przy panujących korzystnych warunkach atmosferycznych, na drogach i ścieżkach rowerowych panuje wzmożony ruch miłośników jednośladów. O ich bezpieczeństwo dbają gorzowscy policjanci ruchu drogowego. Mundurowi cyklicznie prowadzą działania „Jednoślad”, podczas których zwracają uwagę czy rowerzyści jeżdżą przepisowo, a co za tym idzie bezpiecznie.

W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów gorzowska drogówka po raz kolejny w tym roku przeprowadziła działania kontrolno – prewencyjne „Jednoślad”. Wtorkowa (18 lipca) akcja miała na celu przede wszystkim uświadamianie rowerzystom, jakie znaczenie dla ich bezpieczeństwa ma obowiązkowe wyposażenie roweru oraz stosowanie niezbędnych elementów ochronnych takich jak kask i odblaski.

Gorzowska drogówka w ramach działań „Jednoślad” kontrolowała stan trzeźwości rowerzystów oraz sprawdzała wyposażenie ich maszyn. Policjanci przypominali, że każdy rower powinien posiadać chociaż jeden skutecznie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy, co najmniej jedno światło barwy białej lub żółtej z przodu i co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej z tyłu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo kierujących jednośladami mundurowi wręczali im odblaski. Policjanci drogówki byli zadowoleni z przeprowadzonych działań, gdyż podczas przeprowadzonych kontroli nie stwierdzili poważynych naruszeń bezpieczeństwa przez kierujących rowerami i motocyklami, a stan techniczny tych pojazdów był zadowalający i zgodny z obowiązującymi przepisami.

Działania „Jednoślad” gorzowskich policjantów, które realizowane są w ramach kampanii MSWiA „Kręci nas bezpieczeństwo” prowadzone będą cyklicznie aż do jesieni.

 

Źródło: post. Katarzyna Węgrzyn

KMP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony