Aktualności

To szczególny dzień… „Ślubuję!”

Data publikacji 06.07.2017

Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. W czwartek (6 lipca) siedmiu funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Już za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

W czwartek (6 lipca) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Wyjątkowa zwłaszcza dla siedmiu osób – kobiety i sześciu mężczyzn, którzy od dzisiaj będą pełnić służbę w Lubuskiej Policji. Młodzi adepci policyjnej służby złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Słowa roty przysięgi wypowiadali z dumą, ale i z dużym wzruszeniem, bowiem od tej chwili stali się policjantami. Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń.

Słowa powitania do nowo przyjętych funkcjonariuszy skierował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz: „Ślubowanie to początek służby, ale i nowy rozdział w Waszym życiu. Składając uroczyste słowa przysięgi, publicznie zobowiązujecie się – niejednokrotnie z narażeniem zdrowia i życia – do ochrony Państwa i jego obywateli. To bardzo zaszczytne powołanie, dla wielu nieosiągalne. Jednak to właśnie Wy jesteście dziś w gronie najlepszych – to Wam powierzamy trud, ale i piękno policyjnej służby. Serdecznie Wam tego gratuluję! Wierzę, że ta szlachetna misja przyniesie Wam rozwój zawodowych aspiracji, da poczucie spełnienia oraz zapewni uznanie w oczach przełożonych i społeczeństwa”. Uroczystość zgromadziła kadrę kierowniczą Lubuskiej Policji. Wziął w niej udział również Dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego, Waldemar Gredka, który życzył nowym policjantom wytrwałości i poczucia misji, wynikającej z noszenia policyjnego munduru.

Nowo przyjęci policjanci już za kilka dni rozpoczną sześciomiesięczne szkolenie podstawowe, który przygotuje ich do pełnienia służby policyjnej. Po powrocie będą pełnić służbę w Zielonej Górze, Sulęcinie, Wschowie i Żaganiu.

 

Opracował: st. sierż. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Powrót na górę strony