Aktualności

166 km/h na „pięćdziesiątce” – pirat drogowy stracił prawo jazdy

Data publikacji 06.07.2017

21-letni kierujący stracił uprawnienia do kierowania za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym. W terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 116 km/h, ponadto nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz dopuścił się innych wykroczeń. Za nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przed sądem.

We wtorek (4 lipca) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie pełnili służbę na terenie Słońska. Około godz. 15.05 na ul. ul. 3-go Lutego zauważyli samochód osobowy marki VW Touran, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko. Pomiar prędkości wykonany w terenie zabudowanym wskazał wynik 166 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Kierowca auta zignorował sygnały nadane przez policjanta do zatrzymania się i jechał dalej. Po około 200 m wyprzedził pojazd w miejscu niedozwolonym przekraczając linię podwójną ciągłą. Następnie dojeżdżając do skrzyżowania o ruchu okrężnym stracił panowanie nad pojazdem wjeżdżając na rondo, gdzie uszkodził znak. Następnie opuścił rondo i zjechał na pobocze, gdzie pozostawił auto a sam oddalił się pieszo. Policjanci rozpoczęli poszukiwania za kierującym. 21-letni mężczyzna sprawca zdarzenia został odnaleziony w pobliskim barze, gdzie próbował się ukryć. Mieszkaniec powiatu sulęcińskiego był trzeźwy jednak nie potrafił policjantom wytłumaczyć swojego zachowania.

21-latek stracił prawo jazdy. Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym policjanci odstąpili od nałożenia mandatu informując kierującego o skierowaniu wniosku do sądu o ukaranie. Grozi mu kara grzywny do 5000zł oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do lat trzech.

 

Źródło: asp. sztab. Alina Słonik

KPP w Sulęcinie

 

Powrót na górę strony