„LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS”- PLEBISCYT GAZETY LUBUSKIEJ ROZSTRZYGNIĘTY - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

„LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS”- PLEBISCYT GAZETY LUBUSKIEJ ROZSTRZYGNIĘTY

Data publikacji 30.06.2017

Dobiegła końca batalia o głosy czytelników „Gazety Lubuskiej” w ramach plebiscytu „LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS”. Najlepszych 26. policjantów pierwszego kontaktu z naszego regionu wzięło udział w czwartkowym podsumowaniu konkursu, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Plebiscyt był szansą na poznanie, który z dzielnicowych cieszy się największym uznaniem Lubuszan, a zarazem możliwością popularyzacji tego szczególnego policyjnego rzemiosła. Bo w efekcie największym beneficjentem tego plebiscytu ma być społeczeństwo, które bez trudu rozpozna najważniejszego policjanta w ich regionie.

W piątek /30 czerwca/ w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie plebiscytu pod nazwą „Lubuski dzielnicowy bliżej nas”. Jego organizatorem była „Gazeta Lubuska”, a partnerem Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. Plebiscyt został objęty Patronatem Honorowym Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka. W tym uroczystym dniu mogliśmy liczyć na obecność przedstawicieli Gazety Lubuskiej w osobach Pani Agnieszki Stawiarskiej - Dyrektora Marketingu oraz Zbigniewa Borka -  Wydawcę i Kierownika Gorzowskiego Oddziału Gazety Lubuskiej. Wojewodę Lubuskiego reprezentował  Romana Sondeja – Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Gospodarzem uroczystości był I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz. Za nadzór merytoryczny nad plebiscytem odpowiadał Wydział Prewencji KWP w Gorzowie z Naczelnikiem, insp. Zbigniewem Pytką na czele.

212 kandydatów z całego województwa od 19 maja przedstawiło swoje sylwetki. Każdy z nich opowiedział o swojej pracy. Dzielnicowi sporo czasu spędzają na co dzień  w swoich rejonach służbowych, ale zapewnie niewiele osób miało okazję zapytać, dlaczego wybrali służbę w Policji. Z każdym dzielnicowym wiąże się inna historia. Jednak ich wspólną cechą jest chęć pomagania innym i częsty kontakt z mieszkańcami dzielnicy. Ta grupa policjantów to funkcjonariusze tzw. pierwszego kontaktu. Znają doskonale swoje rejony, ludzi, którzy w nich mieszkają i ich problemy. Są rozpoznawalni. Kiedy tylko ktoś się do nich zgłosi, starają się wskazać najlepsze rozwiązanie. Mieszkańcy województwa lubuskiego mieli okazję zagłosować na swojego dzielnicowego, doceniając jego zaangażowanie w codzienną pomoc innym. Plebiscyt wskazał tych, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie.

Głosowanie podzielono na dwa etapy. Do finału wojewódzkiego awansowało 26. dzielnicowych w dwóch kategoriach: z każdego powiatu policjant rejonu miejskiego i pozamiejskiego (wyjątek stanowi rejon miejski KMP w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. - tutaj awans uzyskało dwóch funkcjonariuszy).

Wyniki plebiscytu na etapie wojewódzkim przedstawiają się następująco:

Teren miejski:

  1. sierż. Kinga Zalewska z Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą;
  2. sierż. Marta Dyrda z Komisariatu Policji I w Gorzowie Wlkp.;
  3. sierż. szt. Adrian Kasik z Komisariatu Policji w Rzepinie;

Teren pozamiejski:

  1. asp. szt. Jarosław Jańczyk z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli;
  2. asp. Marcin Warsiński z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie;
  3. sierż. szt. Dariusz Więcko z Górzycy /KPP w Słubicach/.

http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/a/lubuski-dzielnicowy-blizej-nas-etap-wojewodzki-wyniki,12174902/

Te dwa miesiące, które upłynęły od pierwszego spotkania organizacyjnego to czas wytężonej pracy policjantów i dziennikarzy „Gazety Lubuskiej”. Ale zaangażowanie i wkład w przeprowadzenie tego plebiscytu dało w zamian czytelnikom wysoką jakość materiałów, w których sylwetki dzielnicowych były przedstawiane. To encyklopedyczny przykład symbiozy, której największym beneficjentem jest społeczność lokalna mająca świetną okazję do jeszcze dokładniejszego poznania swego dzielnicowego. Dziękujemy !

 

Opracował: kom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

fot/video: Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.3 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.28 MB)