Aktualności

Nowosolska drogówka kontroluje autokary

Data publikacji 30.06.2017

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowosolskiej komendy przyjmują zgłoszenia o kontrolach autokarów i sprawdzają, czy dzieci bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli, policjanci w białych czapkach sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu, zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.

Zgłoszenia i prośby do KPP Nowa Sól przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci i młodzieży odpoczywających podczas wakacji, dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli autokarów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli skontrolowali już kilkanaście autobusów. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja były bez zarzutu.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Dzięki temu zadbasz, aby Twoje dziecko jadąc w podróż, było bezpieczne. Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Kontrolę można zgłosić:

- w dni powszednie w godz. od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 68 476-31-47,

- w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 997 oraz 684763111.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

 

Źródło: sierż. Justyna Sęczkowska

KPP w Nowej Soli

Powrót na górę strony