Aktualności

Dwie kradzieże, trzech zatrzymanych

Data publikacji 29.06.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży mieszkaniowej oraz nieletniego, który z szatni klubu sportowego ukradł 1 tys. złotych należących do jednego z piłkarzy. Dwóm podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawa 12-latka trafi do sądu dla nieletnich.

We wtorek (27 czerwca) policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej przyjęli zgłoszenie o kradzieży 1 tysiąca złotych z szatni klubu sportowego. W czasie działań prowadzonych w tej sprawie policjanci ustalili i zatrzymali12-latka podejrzewanego o dokonanie tej kradzieży. Chłopak wykorzystując nieuwagę dorosłych wszedł do męskiej szatni i ukradł pieniądze. Po kradzieży razem z bratem przyjechali do Żagania i przetracili te pieniądze na różne przyjemności. Akta sprawy związanej z kradzieżą pieniędzy zostaną przesłane do Sądu Rejonowego w Żaganiu, Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.  

Kilka dni wcześniej policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież mieszkaniową. Do policjantów zgłosił się mężczyzna, który przebywał w Holandii. Po powrocie do domu w Gozdnicy ujawnił kradzież różnych rzeczy, m.in. kamery, aparatu fotograficznego i drona. W czasie działań prowadzonych w tej sprawie dzielnicowy z Gozdnicy ustalił, że dwaj mieszkańcy jego rejonu służbowego, przy użyciu drabiny, przez niezamknięte okno, dostali się do mieszkania pokrzywdzonego. Stamtąd zabrali kilka wartościowych przedmiotów. Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali obu podejrzanych, którym został przedstawiony zarzut kradzieży cudzego mienia. Mundurowi odzyskali też drona skradzionego z mieszkania. Za kradzież cudzej rzeczy podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: podinsp. Sylwia Woroniec

KPP w Żagań

Powrót na górę strony