Aktualności

Krośnieńska drogówka w akcji „Łapki na kierownicę”

Data publikacji 20.06.2017

„Łapki na kierownicę”, to ogólnopolskie działania ukierunkowane na kierowców, którzy podczas jazdy samochodem korzystają z telefonu komórkowego trzymając go w ręku. Przypominamy, że takie zachowanie aż sześciokrotnie zwiększa ryzyko wypadku. Dlatego też nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy popełniając to wykroczenie narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek (19 czerwca) od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu krośnieńskiego trwała akcja „Łapki na kierownicę ”, w ramach której policjanci zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy w trakcie jazdy korzystają z telefonu komórkowego trzymając go w ręku.

Celem działań było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz uzmysłowienie kierującym, iż podczas rozmowy przez telefon ich uwaga jest skoncentrowana na rozmówcy, a nie na tym, co dzieje się na jezdni. Według specjalistów, jazda z telefonem w ręku zwiększa aż sześciokrotnie ryzyko wypadku, a kilka sekund, które poświęcamy na odebranie telefonu, czy też spojrzenie kto dzwoni, może doprowadzić do tragedii na drodze. Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji, w 2016 roku za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, policjanci  wystawili blisko 92 tys. mandatów, jednak zdajemy sobie sprawę, że liczba ta może być dużo większa. Dlatego też, chcąc zwiększyć świadomość wśród kierujących, policjanci podczas kontroli drogowych poza informowaniem o celu akcji, wręczają im przygotowane specjalnie na tą okazję ulotki.

Przypominamy, że kierowcom, którzy korzystają z telefonu w czasie jazdy grozi mandat w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. Działania krośnieńskich policjantów będą powtarzane przez najbliższe dni.

Więcej na temat akcji: https://policja.pl/pol/aktualnosci/144505,Policja-i-Yanosik-edukuja-kierowcow-Rusza-akcja-Lapki-na-kierownice.html

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrzańskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.64 MB)

Powrót na górę strony