Aktualności

Długi weekend na lubuskich drogach – podsumowanie policyjnych działań

Data publikacji 19.06.2017

Od środy do niedzieli (14-18 czerwca) na drogach województwa lubuskiego prowadzone były działania „Boże Ciało”. W czasie długiego weekendu lubuscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, a także obsługiwali zdarzenia drogowe. Zatrzymanych zostało 32 nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Kolejny długi weekend za nami. Dla wielu osób był to okres rodzinnych wyjazdów i odpoczynku od codzienności. Dla lubuskich policjantów był to czas wytężonej służby, związanej z zapewnianiem bezpieczeństwa na drogach.

Od środy do niedzieli (14-18 czerwca) prowadzone były policyjne działania „Boże Ciało”. W tym czasie, zarówno na trasach o największym natężeniu ruchu drogowego jak i na rzadziej wykorzystywanych przez kierujących drogach, można było zauważyć zwiększoną ilość policyjnych patroli. Lubuska drogówka kontrolowała kierowców, ich stan trzeźwości i posiadane uprawnienia. Ważnym elementem policyjnej pracy była także kontrola stanu technicznego pojazdu. Mundurowi w białych czapkach zajmowali się również zabezpieczaniem i obsługiwaniem zdarzeń drogowych. Od środy do niedzieli (14-18 czerwca) na terenie województwa lubuskiego doszło do 8 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 14 osób zostało rannych.  

Przez długi weekend lubuscy policjanci zatrzymali 32 nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Cały czas przypominamy, że jeżeli nie jesteśmy pewni naszego stanu trzeźwości, możemy ją bezpłatnie i anonimowo sprawdzić przez całą dobę w komisariatach i komendach Policji.

 

Opracował: sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony