Aktualności

Obrona przed napastnikiem z nożem – szkolenie strzeleckich policjantów

Data publikacji 09.06.2017

Odpowiednie przygotowanie i umiejętności sprawiają, że policjanci są gotowi na sytuacje związane z atakiem uzbrojonego w niebezpieczne przedmioty, napastnika. Do tego potrzebne jest jednak ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, a najlepszym sposobem są właśnie szkolenia. Jedno z takich szkoleń policjanci ze Strzelec Kraj. przeprowadzili w czwartek (8 czerwca).

Funkcjonariusze, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo na naszych ulicach doskonale wiedzą, jak istotne dla ich skutecznego działania jest ciągłe podnoszenie swojej wiedzy i umiejętności. Tego również wymaga od nich społeczeństwo, które oczekuje od Policji profesjonalizmu i skuteczności. Każdy chce mieć gwarancje, że prosząc o pomoc Policję, ta przyjdzie szybko i zostanie udzielona profesjonalnie. Do tego potrzebny jest ciągły trening i podnoszenie umiejętności, tak aby każdy policjant był przygotowany na każdą ewentualność.

W czwartek (8 czerwca) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Kraj. odbyło się szkolenie strzeleckich policjantów dotyczące doskonalenia technik obrony przed atakiem napastnika z ostrym narzędziem. Blisko dwugodzinne szkolenie poprowadził instruktor z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Gorzowa Wlkp. Mundurowi ze Strzelec Kraj., Drezdenka i Dobiegniewa, pod jego bacznym okiem, szlifowali swoje umiejętności przy interweniowaniu w stosunku do osób uzbrojonych w niebezpieczne narzędzie. Chodzi przede wszystkim o noże i inne ostre przedmioty, które w niepowołanych rękach mogą być niebezpieczne. W czasie zajęć mundurowi doskonalili umiejętność odparcia ataku, a następnie obezwładnienia napastnika. W takiej sytuacji chwila zawahania, czy brak odpowiedniej reakcji może doprowadzić do poważnych obrażeń policjanta lub osób biorących udział w interwencji. Dzięki  warsztatom policjanci będą w stanie jeszcze skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo w powiecie.  Czwartkowemu szkoleniu przyglądał się szef strzeleckich policjantów mł. insp. Tomasz Zgirski.

 

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos

KPP w Strzelcach Kraj.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29 MB)

Powrót na górę strony