Aktualności

Blisko 300 sztuk podrabianej odzieży zabezpieczyli żarscy policjanci

Data publikacji 24.05.2017

Na kilku stoiskach na łęknickim bazarze policjanci zabezpieczyli blisko 300 sztuk odzieży, na której bezprawnie umieszczone było logo znanej niemieckiej firmy. Towar do sprzedaży oferowały mieszkanki powiatu żarskiego. Za tego typu przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, udali się na targowisko miejskie w przygranicznej Łęknicy. Tam we wtorek (23 maja) skontrolowali stoiska na których sprzedawana była rzekomo oryginalna odzież. W kilku punktach funkcjonariusze ujawnili blisko 300 sztuk bluz, koszulek i spodni, na których bezprawnie umieszczone było logo znanej niemieckiej firmy.  Nielegalny towar do sprzedaży oferowały dwie kobiety w wieku 26 i 42 lat, mieszkanki powiatu żarskiego. Odzież nie trafi już na rynek, została zabezpieczona do sprawy o przestępstwo gospodarcze. Wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonego towaru to blisko 50 tysięcy. złotych.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305.

1.Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2.Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

 

podkom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach

Powrót na górę strony