"Bałtyk-Karkonosze Tour" zabezpieczali lubuscy policjanci - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

"Bałtyk-Karkonosze Tour" zabezpieczali lubuscy policjanci

Data publikacji 22.05.2017

Lubuscy policjanci zabezpieczali jeden z etapów kolarskiego wyścigu "Bałtyk-Karkonosze Tour". Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo sportowców i kibiców, którzy liczne pojawili się na trasie rywalizacji. Nie odnotowano żadnych zdarzeń, które mogły wpłynąć na rozegranie wyścigu.

KPP w Żaganiu

Przez powiat żagański przejechali uczestnicy 25.Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Bałtyk-Karkonosze Tour". Kolarze jadący w 4. etapie wyścigu, wjechali na teren powiatu żagańskiego od strony Kożuchowa, następnie przez Żagań, Żary i Gozdnicę w kierunku Węglińca. W tegorocznej edycji wyścigu biorą udział kolarze z kilkunastu państw. Zabezpieczeniem wyścigu na terenie powiatu żagańskiego zajął się Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Przejazd kolumny kolarzy musiał odbyć się przy całkowitym wstrzymaniu ruchu pojazdów na drogach. Na trasie wyścigu wystawione zostały posterunki regulacji ruchu.

W zabezpieczeniu przejazdu kolarzy żagańskim policjantom ruchu drogowego i prewencji pomagali członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu żagańskiego ( OSP w Miodnicy, OSP w Dzietrzychowicach i OSP w Jeleninie)  oraz funkcjonariusze  Straży Miejskiej w Żaganiu. Łącznie w zabezpieczeniu wyścigu na terenie powiatu żagańskiego wzięło udział ponad 70 osób.

podinsp. Sylwia Woroniec

 

KPP w Nowej Soli

Wyścig kolarski "Bałtyk- Karkonosze Tour” już po raz kolejny przebiegał przez granice powiatu nowosolskiego. Na czas jego trwania ruch był zamknięty. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli oraz Komisariatu Policji w Kożuchowie zabezpieczali trasę przejazdu. Wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. na motocyklach pilotowali całą grupę zawodników przez kilka powiatów naszego województwa.  Głównym zadaniem policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na trasie przejazdu kolarzy. Niezwykle ważnym elementem było prawidłowe zabezpieczenie newralgicznych skrzyżowań, aby wyścig mógł odbyć się bezpiecznie, bez narażenia zawodników na zagrożenia związane z ruchem drogowym. Trasa wyścigu wymagała od organizatorów zabezpieczenia dobrej koordynacji działań i sprawnego reagowania na zmieniające się sytuacje. Duża liczba zaangażowanych stróżów prawa, ochotników Straży Pożarnej oraz strażników miejskich przyczyniła się do profesjonalnego zabezpieczenia wyścigu. Słowa podziękowania należą się ochotnikom z OSP Kożuchów, Stypułów, Mirocin Górny i Dolny oraz OSP Studzieniec, a także uczniom z ZSP nr 5 w Kożuchowie za okazaną pomoc w zabezpieczeniu wyścigu.

sierż. Justyna Sęczkowska