Aktualności

Policjanci uratowali życie mężczyzny

Data publikacji 22.05.2017

Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej interwencji policjantów ze słubickiej drogówki, żyje 38-latek, który usiłował odebrać sobie życie. Mężczyzna odkręcił w swoim domu dwie butle gazowe. Policjanci zakręcili ulatniający się gaz, wynieśli nieprzytomnego desperata na zewnątrz i udzielili pomocy.

Dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policjantów. Pomimo pukania do drzwi, nikt nie otwierał. Funkcjonariusze uchylili drzwi wejściowe i wtedy poczuli wydobywającą się z wewnątrz silną woń gazu. Po wejściu do środka zauważyli leżącego mężczyznę, obok którego stały dwie odkręcone butle gazowe. Policjanci zakręcili butle i wynieśli na zewnątrz budynku. Nieprzytomnego mężczyznę przenieśli przed budynek, aby zapewnić mu dopływ świeżego powietrza. Na szczęście 38-latek oddychał.

Sierż. Tomasz Murmyło i asp. Piotr Oprzalski powiadomili straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe i do jego przyjazdu cały czas kontrolowali funkcje życiowe mężczyzny. Policjanci przekazali 38-latka załodze karetki pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tylko dzięki błyskawicznemu i sprawnemu działaniu słubickich policjantów udało się ocalić życie desperata. Gdyby pomoc nie przyszła na czas, mogłoby dojść do tragedii.

 

mł. asp. Magdalena Jankowska

KPP w Słubicach

Powrót na górę strony